Neziroğlu Motorlu Araçlar

1960'dan beri Motorlu Araçlarda Güvenin Simgesi

Markalarımız

Renault

1986 yılından bugüne kadar yetkili satıcılığını yaptığımız marka Türkiye'de Oyak-Renault, Bursa'da üretim tesislerinde kurulmuş olup, üretilen binek araçların ve mekanik parçalarının üretiminden ve ihracatından sorumludur. Bursa'da bulunan Oyak Renault Fabrikası, bugün yıllık 160.000 otomobil üretim kapasitesi ile Renault'nun Batı Avrupa dışında en yüksek kapasiteye sahip fabrikası konumundadır. 185.000 m2'si kapalı alan olmak üzere 413.000 m2 alan üzerinde kurulu olan Bursa Fabrikası 4000 personeli ile eksiksiz bir kaporta-montaj ve mekanik imalat hattına sahiptir. Oyak Renault bu açıdan imalat sürecinde; pres, kaporta, boya montaj hatlarıyla tam anlamıyla bir bütünlüğe sahiptir.Tek montaj hattında Yeni Clio HB, Symbol, Megane Sedan üretimi yapılmaktadır.

Dünya Standartlarında Kalite

Türkiye'deki 31 yıllık tarihi boyunca Renault, çalışmalarında kalite standartlarını ön planda tutmasıyla dikkatleri çekti. Bu doğrultuda Oyak-Renault, Kalite Güvence Sistemi'ni 1996 yılında ISO 9001 belgesiyle onaylatan ilk Türk otomotiv kuruluşu oldu. Gerek ürettiği otomobiller ve gerekse üretim tesisleri açısından çevreye gerekli özeni göstermeyi de hedefleyen Renault, 30. kuruluş yılında Çevre Yönetim Sistemi ISO 14001 belgesini almak üzere harekete geçti. Uluslararası alanda tanınmış, bağımsız kuruluş UTAC tarafından denetlenen Oyak Renault, 1999 yılı sonunda ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi'ni sıfır hata ile aldı.

Hyundai

2005 yılında temcilciliğini aldığımız Hyundai marka araçların Türk otomotiv pazarına girişi 1990 yılı sonunda ASSAN Hyundai M.A.S. A.Ş.'nin Hyundai Motor Company'nin Türkiye Distribütörü olması ile başlamaktadır. 1990 yılında Excel, Scoupe ve Sonata modelleri ile tanışan Türk tüketicisine, 1991 yılında Elantra, 1993 yılında ticari araçlar, 1994 sonunda Accent, 1996 yılı Temmuz sonunda tüm dünya ile aynı anda FX Coupe, 1998 yılında Starex, Atos ve Galloper ve 1999 yılında ağır ticari araçlar tanıtılmıştır. 2000 yılında ise Yeni Accent, Yeni Elantra, Atos Prime, Trajet, Santa Fe, XG ile yeni ticari modeller tüketicilerin beğenisine sunulmuştur. 2002 yılında Accent dizel, Elantra dizel, Santa Fe dizel versiyonları, Yeni Sonata, Yeni Coupe ile Starex Panelvan, Space ve Libero tanıtılmıştır. 2003 yılında ise Accent Admire, Getz, Starex Multiway ve Minibüs, 2004 yılında Yeni H-100 Kamyonet ve Tucson ; 2005 yılında Yeni Getz, Coupe FX, Matrix, Yeni Sonata ve Accent Era ile 2006 yılında da Yeni Santa Fe tüketicilerin beğenisine sunulmuştur.

Dacia

2002 yılında temsilciliğini aldığımız ve ilk atölyeleri 1943 yılında uçak parçası üretmek üzere Romanya'da kurulan DACIA, 60 yıllık geçmişin ardından, dünya devlerinden olan Renault Grubu'nun bir markası olarak günümüzde de yoluna başarıyla devam etmektedir.

Renault'un hızla büyümekte olan otomobil pazarında atılım yapma ve bu pazarda satışa sunulacak eksiksiz bir ürün yelpazesi ile tüketici karşısına çıkma hedefi doğrultusunda satın aldığı DACIA, fabrika modernizasyon çalışmalarının ardından bugün, bulunduğu tüm pazarlara modern teknolojiye sahip, tüketici beklentilerine önem veren, kaliteli ve uygun fiyatlı ürünler sunan bir marka haline gelmiştir.

Dacia, Romanya otomobil pazarının %50'sini halen elinde bulundurmaktadır.

Renault Grubu tarafından satın alınmasının ardından büyük ve önemli bir dünya projesi için kaynaklarını seferber eden DACIA, Romanyadaki endüstriel dönüşümüne hız verirken, Türkiye gibi büyük ve önemli bir pazarda da hedeflerini gerçekleştirmeye yönelik olarak kendi sermayesi ile doğrudan yapılanmayı seçmiştir. Bu doğrultuda DACIA Türkiye, 17 Aralık 2002'de Dacia Otomobilleri Satış, Satış Sonrası ve Dağıtım Hizmetleri LTD. ŞTİ. (DOSSD DACIA) adıyla tüzel kişiliğine kavuşmuştur.